Spoločnosť Camso

Kanadská spoločnosť Camso, predtým známa ako Camoplast, je popredným svetovým výrobcom snežných ATV / UTV pásov a ďalších produktov pre terénne stroje a vozidlá. Medzi jej ďalšie odbory patria výrobky pre manipuláciu s materiálom, stavebníctvo a poľnohospodárstvo. Camso vyrába a distribuuje terénne pneumatiky, snežné pásy, prestavbové pásové systémy i celej OEM podvozky. Spoločnosť bola založená v roku 1982 v Kanade a má pobočky a výrobno-vývojové preteky v Amerike, Ázii a Európe s viac ako 8000 zamestnancami.

História Camso

1982

Normand Carpentier a Michel Lasalle skupujú štyri divízie spoločnosti Bombardier, vrátane firmy Roško Ltd., a zakladajú spoločnosť Camoplast Inc.

 

1982

2004

Camoplast kupuje divíziu priemyselných strojov spoločnosti BRP - Bombardier Recreational Products. Táto divízia vyrábala snežné skútre, rolby a ďalšie pásové úžitkové vozidlá.

2004

2005

Camoplast predáva svoje konštrukčné, inžinierske, výskumné a vývojové práce na novom type snežnej rolby, vrátane predajnej siete, spoločnosti Leitner Group. Nová rolba je neskôr uvedená na trh pod názvom Prinoth, firma Camoplast kompletne zaisťuje jej výrobu.

 

2005

2009

Spoločnosť Camoplast predáva všetky zostávajúce operácie svojej divízie Industrial Vehicles skupine Leitner Group, vrátane vývoja, dizajnu, predaja, servisu a výroby.

 

2009

2010

Spoločnosť Camoplast prevzala spoločnosť Groupe Solideal so sídlom v Luxembursku, ktorá vyrábala pneumatiky, pásy a kolesá pre priemyselné a stavebné stroje. Následne Camoplast mení svoj názov na Camoplast-Solideal.

 

2010

2015

Camoplast Solideal sa premenováva na Camso, ako skratka názvov Camoplast a Solideal.

2015

2015

Camso kupuje stopercentný podiel v spoločnosti Les Fabrications TJD, ktorá sa zaoberá vývojom a výrobou pásových systémov pre ATV a UTV.

 

2015

2018

Michelin kupuje spoločnosť CAMSO za 1,45 miliardy USD. Všetky svoje doterajšie offroadové aktivity Michelin prevádza na Camso a vytvára novú samostatnú divíziu.

 

2018

2020

Oficiálnym distribútorom pásov Camso pre Českú republiku a Slovensko sa stáva spoločnosť ASP Group s.r.o.

2020