Otázky a odpovede

1. AKÉ PRÍNOSY MÔŽEM OČAKÁVAŤ OD PÁSOVÉHO SYSTÉMU?

Ak svoj stroj vybavíte snežnými pásmi, znížite tým tlak na terén až o 75% (podľa podmienok a typu pásov). V zásade fungujú snežné pásy na podobnom princípe ako napríklad bežky alebo snežnice: čím väčšia plocha, tým menej sa boria. Pásové systémy Camso navyše umožňujú jazdu aj po nezasnežených povrchoch, takže s nimi môžete jazdiť aj keď je na chalupe alebo na hoteli ešte sneh, ale dole v údolí už po snehu nie je ani pamiatky. To je veľkou výhodou ATV / UTV pásov a tiež dôvod, prečo sa veľakrát oplatí zaobstarať si radšej ATV / UTV pásy, ako snežný skúter.

 

2. PRÍDEME O ČASŤ RÝCHLOSTI PO NAMONTOVANÍ PÁSOV NA SVOJU ŠTVORKOLKU / UTV?

Odpoveď znie: áno, vozidlá vybavené pásovým systémom strácajú približne jednu tretinu svojej rýchlosti na kolesách, ale je pre to veľmi dobrý dôvod:

Aby v tak ťažkých podmienkach, ako je sneh alebo blato, pri ťahaní saní alebo pluhovaní snehu, bola zaistená dostatočná trakcia, je nutné, aby pásy boli sprevodované viac do sily. Pridajme k tomu fakt, že pre jazdu v hlbokom snehu alebo mäkkom bahne je potreba mať podstatne viac sily pre pohyb vpred, a navyše aj samotné pásové systémy majú väčšie jazdné odpory než pneumatiky, preto pri jazde potrebujú väčšiu silu. Prídete síce asi o tretinu rýchlosti, akú by ste mali na kolesách, ale získate schopnosť jazdiť po snehu a ďalších povrchoch.

Chcete predbežne zistiť, ktorý systém je vhodný pre váš model, značku, rok výroby, alebo objem motora? Pripravili sme pre vás sprievodcu výberom pásov.

Zaujíma vás, aký pásový systém je pre vás najlepší? Chcete získať ďalšie praktické informácie? Neváhajte sa teda obrátiť na autorizovaných predajcov Camso.

 

3. MÔŽEM I SO SLABŠOU ŠTVORKOLKOU S PÁSOVÝM SYSTÉMOM ŤAHAŤ ŤAŽKÉ SANE ALEBO ODPRATÁVAŤ SNEH?

Áno. Pásové systémy Camso sú navrhnuté tak, aby zachovávali a využívali maximálny výkon stroja. Priemery hnacích kolies sú prispôsobené objemu motora vašej štvorkolky / UTV, aby vždy poskytli dostatok sily k ťahaniu saní alebo k pluhovaniu príjazdovej cesty.

 

4. AKO DLHO TRVÁ MONTÁŽ PÁSOV?

Doba montáže pásov závisí od typu a modelu stroja, ale všeobecne sa dá povedať, že prvá montáž trvá približne 2 hodiny, bežná výmena pásov potom asi hodinu. K montáži je potrebné len bežné náradie, avšak ak je to možné, Camso odporúča nechať si pásy namontovať a meniť v odbornom servise.

 

5. MÔŽEM SVOJE DOTERAJŠIE PÁSY CAMSO POUŽIŤ AJ NA INÚ ŠTVORKOLKU / UTV?

 

Áno. Vaše doterajšie pásy môžete vziať a namontovať na nový stroj. Hnacie kolesá pásov Camso sú optimálne odstupňované, aby výsledný prevod ideálne vyhovoval konkrétnemu stroju a výkonu jeho motora pre maximálne využitie výkonu a krútiaceho momentu pre maximálnu efektivitu a čo najvyššiu ťažnú silu. Stačí iba objednať vhodnú veľkosť hnacích kolies a montážnu sadu na nový stroj, a pásy môžete normálne používať ďalej.CHCETE VEDIEŤ VIAC O PÁSOVÝCH SYSTÉMOCH CAMSO PRE ŠTVORKOLKY A UTV? KONTAKTUJTE NÁS.